Centralne Ogrzewanie i CWU

Centralne ogrzewanie i CWU

Kolejny tydzień i kolejny nowy miesiąc na budowie, tym razem hasło przewodnie to centralne ogrzewanie i cwu. Po dłuższej przerwie spowodowanej innymi pracami dzisiaj na budowę wróciła Ekipa hydraulików Pana Arka celem wykonania prac związanych z montażem pieca do centralnego i ciepłej wody, zasobnika, spięcia tych elementów oraz do wykonania docelowego przyłącza wody w domku i rozdziału na wodę użytkową oraz wodę tzw. ogrodową czyli drugi wodomierz na wodę która idzie na podlewanie ogrodu (wtedy rozliczenie jest tylko za pobraną wodę a nie za wodę i kanalizację – dzięki temu mniej się płaci).  Na początek poszedł piec w naszym przypadku piec gazowy wiszący kondensacyjny Vaillant model ecoTec plus 146/5-5, a później zasobnik Vaillant VIH 120R. W tym czasie również założyłem sterownik pogodowy w salonie oraz podłączyłem termometr zewnętrzny. Na koniec dnia piec wisi na ścianie , zasobnik stoi pod nim połączone mnóstwem rurek i założona pompa cyrkulacyjna. Teraz czas na przyłącze wodne. W międzyczasie kończę instalacje elektryczna czyli zakładam gniazdka, włączniki i światełka w pomieszczeniach, już w każdym pomieszczeniu świeci się przynajmniej jedna żarówka, i wszystkie gniazdka w domu są podłączone (zostało tylko na zewnątrz  założyć gniazdka oraz przycisk do dzwonka ;)). Ekipa Pana Waldka wykorzystując pogodę położyła putz na drugiej ścianie szczytowej i części ściany frontowej, zamontowała ostatnie parapety i już cały dom pokryty jest styropianem z zewnątrz. Teraz tylko siatka, klej i grunt i można kłaść putz i mozaikę na reszcie domku.

Parę zdjęć

ściana

Największa ściana szczytowa już pokryta putz-em teraz tylko mozaika dookoła okna

front

Cześć frontu pokryta putz-em, wnęka będzie w mozaice, jeszcze tylko siatka na garaż i można gruntować ostatni fragment budynku a później tylko tynk

piec

Piec już sobie wisi na ślicznych kafelkach

centralne ogrzewanie i cwu

Zasobnik sobie stoi, pełno rurek zaworów na nim, pompa cyrkulacyjna obok na ścianie, jak się później w tym połapiemy

elektryka

Gniazdka założone, bateria włączników od oświetlenia salonu gotowa, sterownik pogodowy od pieca jest

kuchnia

Kuchnia też już „uzbrojona” w prąd i żaróweczka już może rozjaśniać mrok w kuchni

sypialnia

Najtrudniejsza dla mnie rzecz z elektryki, włączniki schodowe do dwóch kinkietów nad łóżkiem w sypialni ale dałem rade ;)

2,204 total views, 1 views today

Ten wpis został opublikowany w kategorii Budowa. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 + seven =