Centralne ogrzewanie

Centralne ogrzewanie

Jako że mamy aktualnie przerwę technologiczna (wysycha fundament) to warto w tym czasie zastanowić się nad instalacjami w naszym domku. Wybór padł  na centralne ogrzewanie – najważniejszą chyba instalację w domu – od tego zależy czy będziemy mieli cieplutko w domku i jakie koszty z tego tytułu będziemy ponosić. Mamy ten komfort że będziemy mieli gaz w naszym domku więc można zrobić centralne ogrzewanie w oparciu o piec gazowy – najtańsze z komfortowych rozwiązań.

Jako źródło ciepła w naszym domku chcemy zastosować gazowy piec kondensacyjny jednofunkcyjny firmy Vaillant – ecoTEC plus 206/5-5 wraz z zasobnikiem VIH R – Firma Vaillant ma fajne promocyjne tzw. pakiety systemowe –  w komplecie kupujemy piec, zasobnik, sterownik pogodowy, przewody połączeniowe oraz system kominowy i cena jest za taki komplet oczywiście niższa – z tego co widziałem to kilka firma też stosuje takie pakiety

Ok, piec i zasobnik już mamy to teraz najważniejsze jakie będzie ogrzewanie czy grzejnikowe czy podłogowe – jedno i drugie ma swoje wady i zalety. My wybraliśmy centralne ogrzewanie podłogowe we wszystkich pomieszczeniach – tylko w garażu będzie jeden grzejnik (też będzie chodził na niskiej temperaturze wody tak jak podłogówka) oraz dodatkowo w łazienkach będą drabinki grzejnikowe z dodatkowymi grzałkami elektrycznymi aby latem nie chodził system CO. Jak robimy ogrzewanie podłogowe to należy pamiętać, że jeżeli chcemy je efektywnie wykorzystywać to powinniśmy zastosować sterowanie strefowe czyli sterujemy tak naprawdę ogrzewaniem na poszczególnych obwodach w poszczególnych pomieszczeniach – podraża to oczywiście koszty instalacji ale później pozwala na spore oszczędności w sezonie grzewczym – dzięki strefom możemy dokładnie sterować temperaturą w poszczególnych pomieszczeniach – po co w nocy w salonie taka sama temperatura jak w sypialni, a w sypialni taka sama temperatura w dzień jak w salonie. My jako system sterowania ogrzewaniem podłogowym w pomieszczeniach będziemy chcieli użyć systemu DANFOSS LINK  – bardzo estetyczne rozwiązanie i w porównaniu z innymi produktami najbardziej mi się podoba.

 

702 total views, 1 views today

Ten wpis został opublikowany w kategorii Budowa i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

twelve + one =