chudziak na fundamencie

Chudziak na fundamencie

Dzisiaj ostatni etap prac przy fundamentach – został wylany chudziak na fundamencie i fundamenty pod chody i taras oraz zrobiliśmy przyłącze kanalizacyjne. Na początek w lekkim deszczy nasza dzielna ekipa budowlana szybko wykopała fundament pod schody.

schody

tutaj będą schody do naszego domku

 

 

 

 

 

 

Później zjawił się nasz hydraulik i koparka aby wykonać przyłącze do kanalizacji – czyli położenie 10 metrów rury oraz studzienki kanalizacyjnej. Ja w tym czasie dowoziłem ostatnie materiały do wykonania kanalizacji. Szybko został wykopany rów pod kanalizacje i zaczął się montaż studzienki oraz rur i później zasypanie tego.

studzienka

studzienka kanalizacyjna i wykop

studzienka

Nasz „kierownik budowy” sprawdza jakość wykonania robót ;)

kanaliza

studzienka kanalizacyjna z „lekką” pokrywą

 

 

 

 

 

 

Ekipa budowlana w tym czasie miała wymuszoną przerwę na kawę w oczekiwaniu na przyjazd gruszek z betonem na chudziak – około południa gdy się przejaśniło i przestał padać deszcz przyjechały niemalże w tym samym czasie 2 gruszki i zaczęło się wylewanie betonu na chudziak

pompa

pompa już się rozkłada

chudziak

lejemy chudziak na fundamencie

chudziak3

kolejne pola wylane

chudziak4

równanie chudziaka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A później z tego co zostało został wylany fundament pod schody oraz dokończony fundament pod taras. I tym sposobem mamy koniec pierwszego etapu budowy czyli fundament można uznać za wykonany – na koniec „gratulacje i podziękowania” dla ekipy i parę dni przerwy aż chudziak wyschnie – w miedzy czasie planowane są drobne prace związane z położeniem  warstwy bloczków pod ściany nośne oraz murowanie tarasu i schodów z bloczków a moja rola to podlewanie chudziaka aby za szybko nie wysechł i nie popękał – dzisiaj przyroda nam pomaga i wieczorkiem spadł deszczyk, który obficie zmoczył wylana beton ;). Teraz czekamy do poniedziałku i wtedy już będą stawiane ściany z pustaków Porotherm 25 DRYFIX.

Na koniec jeszcze kilka zdjęć z dzisiejszych prac

chudziak5

chudziak już wylany i wyrównany

chudziak6

wieczorne „podlewanie” chudziaka

 

5,450 total views, 2 views today

Ten wpis został opublikowany w kategorii Budowa i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

twelve − five =