Dobry projektant kluczem do sukcesu

Mamy już nasz projekt, warunki przyłączy i zabudowy teraz projektant bierze sprawy w swoje ręce

Projektant musi przygotować tzw. adaptacje projektu czyli nanieść nasz projekt na nasza działkę  czyli projekt budowalny – co to znaczy :

musi zgodnie z warunkami zabudowy umieścić nasz domek na działce, zaplanować przyłącza, uzgodnić  zmiany w projekcie (np. zmiany ścianek działowych, okna i inne rzeczy które my jako inwestorzy chcemy zmienić w projekcie) oraz na podstawie wyników pracy geologa sprawdzić/przeliczyć posadownie naszego domu.

W tym momencie potrzebujemy również tzw. branżystów czyli projektantów którzy wykonają nam projekty techniczne  poszczególnych przyłączy na podstawie otrzymanych warunków – tutaj najlepiej zdać się na naszego projektanta który na pewno ma swoich zaprzyjaźnionych branżystów a oni szybko i sprawnie zrobią odpowiednie projekty

Nasz projektant uzgadnia również zaprojektowany przebieg wszystkich instalacji do budynku na ZUDP (Zespół uzgadniania dokumentacji projektowej) – składa w naszym imieniu wniosek oraz mapkę z naniesionymi domem, przyłączami, drogami itp.

Teraz mają już wszystkie potrzebne dokumenty – oryginały warunków zabudowy i przyłączy, protokół uzgodnień, projekty branżowe, opinie geologa,  kopie uprawnień osób przygotowujących projekty adaptacyjne i branżowe skład to w książeczki w ilość sztuk 4 oraz  adaptuje zakupiony projekt architektoniczno-budowlany – teraz możemy składać wniosek o pozwolenie na budowę

Niby to wszystko jest proste i można samemu wiele rzeczy załatwić jak się ma czas i możliwości, ale jeszcze raz zwrócę uwagę ze dobry projektant to szybki i pewny sukces – dlaczego ?

Nasz projektant mając nasze upoważnienia, zna wszystkie ścieżki i dokumenty jakie są potrzebne, wie gdzie i jak załatwiać sprawy jak wypełniać wnioski, jak przygotować dokumentacje , wie po prostu gdzie i co załatwić a szybkie i prawidłowe przygotowanie dokumentacji na tym etapie drastycznie przyspiesza proces uzyskiwania pozwolenia na budowę – nie ma problemu z brakami w dokumentacji (korespondencja pomiędzy urzędami na nami z reguły bardzo długo trwa – poczta ma zawsze czas)

 

993 total views, 1 views today

Ten wpis został opublikowany w kategorii Budowa i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × 4 =