Podsumowanie tygodnia na budowie

Podsumowanie tygodnia na budowie

Kolejny tydzień minął i czas na podsumowanie tygodnia na budowie, a działo się oj działo. W środę na budowie Pan Waldek dalej robi zabudowy w łazienkach. W czwartek ekipa hydraulików Pana Arka kończy swoje prace czyli montuję grzejniki – panelowy w garażu i drabinkę w łazience i odpowietrza podłogówkę czyli ogrzewanie jest gotowe do uruchomienia (teraz tylko uruchomienie kotła a to już musi serwis Vaillanta zrobić) oraz puszczamy wodę w instalację wodną. Zakładam też zawory pod baterię w każdym miejscu poboru wody oraz 2 krany zewnętrzne dla wody ogrodowej – instalacja wodna też już jest gotowa do użytku. Pan Waldek po skończeniu stelaży zaczyna przykrywać je zielonymi płytami gipsowo-kartonowymi. W wolnej chwili aby przygotować piec do montażu, wykonałem przyłącza i podłączyłem prawie wszystkie kabelki w piecu. Piątek – dzisiaj spokój na budowie, jesteśmy tylko my na budowie, wyciąłem z Panem Andrzejem dekarzem jętki na strychy  aby zrobić miejsce gdzie można normalnie stanąć, założyłem gniazda RTV-SAT i komputerowe w ostatnich pomieszczeniach (czyli zakończyłem prace z instalacja telewizyjna i komputerową w domku – teraz tylko uzbroić szafkę na strychy z urządzeniami i zamontować anteny). Moja lepsza połowa ogarnęła domek po tygodniowych pracach w środku. Sobota – na szybko podłączyłem umywalkę w łazience gościnnej aby sprawdzić czy będzie ciepła woda w domu oraz w oczekiwaniu na serwisanta od pieca zamontowałem gniazdka 230V na zewnątrz domu (możemy teraz postawić choinkę z lampkami na tarasie ;). Później przyjechał Pan serwisant od pieca z Firmy Bartosz Serwis i sprawdził podłączenia i uruchomił piec centralnego ogrzewania. Piec huczał, buczał i inne dziwne dźwięki wydawał ale bez problemu ruszył i grzejniki zaczęły być ciepłe oraz w kranie zaczęła lecieć ciepła woda. Czyli możemy już zacząć ogrzewać nasz domek (jeszcze parę dni poczekamy aż minie 28 dni dla schnięcia betonu  zaczniemy powoli nagrzewać podłogę i domek) ale za to mamy już ciepła wodę w kranie ;). Później zabraliśmy się za porządki na zewnątrz domu (trzeba przygotować domek do zimy która niedługo może nadejść) a w zasadzie to porządki robiła Pani Inwestor a ja najpierw pociąłem resztę drzewa na opał (w piątek zrobiłem większą cześć a dzisiaj dokończyłem). A Pani Inwestor posprzątała taras (wszystko z tarasu zostało usunięte, zostało tylko drzewo do palenia w kominku aby daleko nie chodzić i ładnie złożone na paletach i przykryte folią aby nie padał na deski deszcz i śnieg) oraz zrobiła porządek ze śmieciami dookoła domku i oczywiście aby było raźniej zrobiliśmy ognisko. A ja uskuteczniałem pomoc sąsiedzką i zrobiłem z sąsiadem przyłącze ich domku do właściwej skrzynki energetycznej i licznika.

Parę zdjęć

stelaze 2

Tutaj zabudowany stelaż i pion wentylacyjny dla kanalizacji w gościnnej łazience

zabudowa stelazy

Zabudowane stelaże, te jeszcze nie skończone ale tutaj będzie bidet i ubikacja w naszej łazience

zawory

Zawory pod baterię założone – tutaj pod nasza podwójną umywalkę w naszej łazience

umywalka

Umywalka z szafkami do naszej łazienki

piec

Piec centralnego już działa i grzeje wodę oraz grzejniki

podsumowanie tygodnia na budowie

Taras elegancko wysprzątany, drzewo do kominka leży przygotowane aby daleko nie chodzić, mozaika wokół drzwi położona czyli taras w pełnej krasie

 

2,171 total views, 2 views today

Ten wpis został opublikowany w kategorii Budowa. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Podsumowanie tygodnia na budowie

  1. Alicja pisze:

    Widzę, że budujesz projekt Dom w akebiach. Wejdź na stronę
    http://extradom.pl/w-budowie-projekt-domu-dom-w-akebiach-4-SLA1995
    i dodaj proszę kilka zdjęć z budowy domu. Wiele użytkowników chciałoby zobaczyć jak wygląda realizacja tego projektu. W ten sposób możesz stać się inspiracją dla innych budujących ten sam dom co Ty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ten − 4 =