Rekuperacja i odkurzacz centralny

Rekuperacja i odkurzacz centralny

Dzisiaj w końcu przyjechały wytęsknione i długo oczekiwane urządzenia czyli rekuperacja i odkurzacz centralny. Rano ekipa Pana Łukasza z Wentyluje.pl zjawiła się na budowie i przystąpiła do kończenia instalacji i montażu odkurzacza centralnego i rekuperatora. Na początek poszły anemostaty do rekuperacji i gniazdka i szufelki do odkurzacza. Gdy się z tym uporaliśmy przyszedł czas na podłączenie rekuperatora, sterownika tygodniowego do niego oraz odkurzacza centralnego. Rekuperator od razu zadziałał, trochę problemów było ze sterownikiem pogodowym bo dostaliśmy nowy model i chwile głowiliśmy się jak go podłączyć ale udało się i w naszej sypialni mamy podgląd na stan i sterowanie rekuperacją. później podłączyliśmy odkurzacz, i od razu sprawdziłem go w boju na naszym froncie robót budowlanych, jak dla mnie rewelacja łyka wszystko co znajdzie się w jego zasięgu, kurz, piasek, pył z betonów czy nawet owijki styropianowe od urządzeń, wszystko w mgnieniu oka ląduje w wiadrze pod odkurzaczem w garażu. Z rozpędu urządziłem sobie małe sprzątanie powierzchni płaskich. Pan Waldek skończył w końcu elewacje i cały domek już jest pokryty putz-em – zima już nam nie straszna, teraz ociepla ścianę pomiędzy garażem a częścią mieszkalną.

Kilka zdjęć

front

Cała elewacja od frontu już zrobiona, teraz sobie spokojnie dosycha

rekuperacja i odkurzacz centralny

Podłączony i testowany rekuperator, teraz czas na montaż docelowy ;)

sterownik

Sterownik tygodniowy w naszej sypialni, teraz sterowanie mamy pod ręką i zawsze można sprawdzić co się dzieje z rekuperatorem

anemostat

Takie i podobne anemostaty są w prawie każdym pomieszczeniu, cześć z nim wywiewa a cześć nawiewa powietrze

osprzet

Osprzęt do naszego odkurzacza – zestaw pokojowy, zestaw garażowy i zestaw do kominka – świetna sprawa

odkurzacz

Odkurzacz w akcji, rura podłączona teleskop przypięty, szczotka założona a wszystko podłączone do gniazdka w ścianie

4,041 total views, 1 views today

Ten wpis został opublikowany w kategorii Budowa. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Rekuperacja i odkurzacz centralny

  1. Świetnie, że pokazujesz wszystko na zdjęciach. I jak jesteście zadowoleni z pracy rekuperatora? Ja osobiście wam powiem, że jestem bardzo zadowolony i zdecydowanie sie na niego to był strzał w dziesiątkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five × 5 =